3.klases skolnieces – Laumas – darbi skatāmi izstādē Turcijas vēstniecības galerijā

17-09-2017

Jaunais mācību gads nāk ar pārsteigumiem. Šogad mācības RKĢ 3.klasē uzsāka jauna skolniece – Lauma. Un jau šodien tapis zināms par viņas gandrīz vai unikālo vaļasprieku – Ebru. Līdz 14.oktobrim tajā skaitā arī Laumas darbi būs apskatāmi izstādē “EBRU VALDZINĀJUMS” Turcijas vēstniecības galerijā A.Pumpura ielā 2.

Kas ir EBRU

Pirms 12 gadu simteņiem radās apbrīnojama mākslas tehnika Ebru – zīmēšana uz ūdens. 2014.gadā, atzīstot unikālo Ebru vērtību, UNESCO to iekļāva cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Jau piecus gadus Rīgā darbojas studija “EBRU RĪGA”. Ik nedēļu uz studiju nāk tie, kam Ebru māksla dāvā prieku, sajūsmu, iekšējo harmoniju un iespēju radošai sevis apliecināšanai. Viena no šīs studijas dalībniecēm ir arī mūsu Lauma. Padziļināta tradicionālo Turcijas tehnikas un stilu apguve ļauj katram studijas dalībniekam justies brīvi radošajā pašizpausmē. Katra dalībnieka darbi ir atšķirīgi neatkārtojami un unikāli.

Ebru valdzinājumu rada zīmējuma izteiksmīgums, kas var pieņemt atšķirīgu izskatu un spēj izteikt visu pasauli un Visumu. Noteicošais ebru mākslā ir “dzīvās kustības dvēseliskais ritms”. Ja zīmējumā apvienojas visas šīs īpašības, tam rodas pulsējoša dzīvības izjūta, izpaužot mākslinieka rakstura īpašības un garīgumu. Ebru tradīcijas nav pārtrūkušas līdz pat šai dienai un mūsu laikā tās attīstās laikmeta garā, piesaistot arvien jaunus atbalstītājus un sekotājus visā pasaulē.

Izstādē apskatāmi

Izstādē apskatāmi arī: Irinas Trumpeles, Olgas Orlovas, Ievas Šolmanes, Allas Ņeganovas, Ingas Pelšas, Ilzes Krāģes, Dzintras Žvingules, Jevgēnijas Stradziņas, Elizabetes Ksenijas Ivanovas, kā arī mūsu Laumas darbi. Būs apskatāmi arī ievērojamā Ebru un kaligrāfijas mākslas meistara Mustafas Inana (Turcija) darbi, kas tapuši Ebru meistarklasēs viņa vizītes laikā Latvijā šogad un kā dāvinājums atstāti studijai “EBRU RĪGA”. Mustafa Inans ir ar lieliem panākumiem piedalījies daudzās izstādēs un pasākumos gan Turcijā, gan ārzemēs.

Izstāde bez maksas apmeklētājiem atvērta no 14.septembra līdz 14.oktobrim ieskaitot, laikā no pulksten 10 līdz 12 un no 14 līdz 16, izņemot brīvdienas.

IZSTĀDES ORGANIZATORI: studija “EBRU RĪGA”, Turcijas Vēstniecība Latvijā