Lielā Gavēņa rekolekcijas

Lielā Gavēņa rekolekcijas

By: skola_admin

17-03-2017

, ,

Katru gadu norisinās Lielā Gavēņa rekolekcijas Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolotājiem. Arī šogad tikāmies Dzintaru rekolekciju mājā Jūrmalā. Rekolekciju galvenais temats bija – gandarīšana “pozitīvā veidā”? Rekolekcijas sākās ceturtdien, 16. martā. Pirmajā konferencē tēvs Alberto (Opus Dei) mums pastāstīja par apdomības tikumu un veidu, kā svētais Jāzeps šo tikumu ir īstenojis savā dzīvē. Pārdomājām par savu sirdsapziņu, kopīgi nolasot neparastus sirdsapziņas izmeklēšanas jautājumus, kas lika ielūkoties dziļāk mūsu sirdīs.
Pēc konferences mums bija laiks garīgajai lasīšanai, pārdomām, meditācijai, personīgai lūgšanai, grēksūdzei, pārrunām ar priesteri (varēja satikt gan tēvu Alberto, gan mani). Dzintaru rekolekciju mājas kapela kļuva par Gavēņa laika “garīgo darbnīcu” dvēseles sakārtošanai.
Pēc draudzīgajām pusdienām katrs varējām izvēlēties, kā pavadīt brīvo laiku – bija iespēja pastaigai uz jūru, un saulainā diena daudzus iepriecināja.
Otrajā konferencē tēvs Alberto ļāva mums tuvoties Pēdējo Vakariņu namam, iejusties apustuļu lomā un pēc tam kopā ar viņiem doties uz Ģetzemanes dārzu. Pārdomājām Jēzus dzīves pēdējos notikumus.
Svētajā Misē iepazināmies ar diviem ceļiem, ko iezīmē pravietis Jeremijs, un piedzīvojām nabaga Lācara un bagātnieka likteņa pavērsienus. Pēc vesperēm – draudzīgās vakariņas, un dienu noslēdzām ar kompletoriju un individuālo lūgšanu.
Rekolekciju otrā diena sākās ar laudēm un kopīgām brokastīm. Lielajā Gavēnī katru piektdienu esam aicināti pārdomāt Kunga Jēzus Krustaceļu. Katras apstāšanās vietas apceri izvēlējās un lasīja cits skolotājs. Jau tik labi zināmie Krustaceļa notikumi guva daudz personīgāku tvērumu un lika sajust kopību, kurā mēs visi kalpojam Kungam.
Svētajā Misē literatūras un latviešu valodas skolotāja lasīja fragmentu par Jāzepu un viņa brāļiem. Gluži neviļus tas lika domāt arī par Raiņa lugu, par dažādajām atbildības pakāpēm, skaudību un greizsirdību cilvēku attiecībās.
Rekolekcijas noslēdzās ar kopīgajām pusdienām, daloties arī iespaidos par šajās dienās gūto. Dieva tuvums maina katru sirdi, kas atveras dievišķajai žēlsirdībai.