Mūsu saruna par izglītību ar IZ ministri I. Šuplinsku festivālā “Lampa”

Mūsu saruna par izglītību ar IZ ministri I. Šuplinsku festivālā “Lampa”

By: skola_admin

02-07-2019

Mūsu saruna par izglītību ar IZ ministri I. Šuplinsku festivālā “Lampa”
Jau vairākus gadus Cēsīs notiek sarunu festivāls “Lampa”, kas kļūst arvien populārāks. Šogad šajā festivālā ar diskusiju “Skolā iet(i) man gribas” piedalījās arī mūsu skola. Šie tautasdziesmas vārdi ir ļoti vietā, kad pavisam mazi bērni sāk skolas gaitas, bet pieaugot jauniešiem viedoklis par skolu mainās. Tāpēc diskusijā runājām, kādu skolu vēlamies centrā liekot pašus galvenos, kam skola domāta – skolniekus. Kādu mācību saturu un formu grib jaunieši? Kādus skolotājus vēlas jaunieši? Kādām jābūt attiecībām skolā, lai skola nekļūtu par biedu?
Diskusijā uz skolnieku ne vienmēr patīkamajiem jautājumiem atbildēja pieaugušie: Rīgas Angļu ģimnāzijas direktore Maija Kokare, Rīgas Mūzikas internātvidusskolas direktore Vēsma Grugule un Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
Sakām lielu paldies mūsu skolniekiem Dāvidam Krūzem un Rolandam Pļaviņam, kas vadīja diskusiju, kā arī diskusijas dalībniekiem Rojam Ralfam Bidzānam, Sandrai Dzintarei un Jānim Liekmanim.
Diskusijas video varat noskatīties šeit: http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/skola-iet-gribas/1042442?fbclid=IwAR1wNJ34-_fE7vYJt9zn0_NI34AAAxuWL1puEBWBHPeb_T3UCrMPtH0F5xQ