Novembra psakumi

05-12-2018

Latvijas valsts simtgades jubilejas mēnesis arī mūsu skolā ir bijis bagāts notikumiem.
Mēnesis sākās ar priecīgu ziņu: 5.klase piedalījās konkursā “Zīmē garīgi” un gleznoja darbus par oktobra tēmu “Garīgs apciemojums”. Mūsu Jēkabs Beļavskis ieguva 2. vietu. Apsveicam Jēkabu!

Bet pārējai skolai mēnesis sākās ar Mārtiņdienas tirdziņu, kurā jaunāko klašu skolēni tirgojās ar pašu gatavotiem gardumiem un rokdarbiem. Neiztrūka arī gadatirgus atmosfēra ar priekšnesumiem un konkursiem. Bet rezultāts pārsteidza visus: šogad Mārtiņa fonda bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām ziedojām 180, 83 eiro no ietirgotā!

Jau pēc pāris dienām Lāčplēša dienā vidusskola devās uz Ziemassvētku kauju muzeju netālu no Ložmetējkalna. Pēc īsas militāras “apmācības” armijas disciplīnā skolnieki klausījās ne tikai par 1. Pasaules kara vēsturi, bet arī par kara ikdienu un tā radītajām šausmām. Pēc eksursijas – draudzīga sacensība sporta laukumā un izlūkgājiens uz Zobenu – piemiņas zīmi vietā, kur sākas Ziemassvētku kaujas. Pa ceļam aplūkojām ne tikai mūsdienās celtās ierakumu kopijas, bet arī no kara palikušās tranšejas.
Ziemassvetku-kauju-muzejs

16. novembrī atzīmējām Latvijas valsts 100 gadu jubileju. Mazākās klases klausījas par Latvijas vēsturi un stāstījumu par kultūras vērtībām Latvijā, ko stāstīja vidusskolas audzēkņi. Savukārt lielajām klasēm un vecākiem pēcpusdienā bija iespēja piedalīties svinīgajā pasākumā “Stāsti Latviju!”, kas apvienoja skolnieku veidotās filmas par Latvijas vēstures “mazo cilvēku” stāstiem un nozīmīgas valstsvīru runas gadsimta garumā.

Jau pēc pāris dienām daļa no mums devās uz Dainas Strelēvicas grāmatas “Lai varētu es mājup doties…” atvēršanas svētkiem. Svētku laikā gan muzicējām, gan lasījām dzeju no grāmatas.

Nākamajā vakarā draudzes mājā notika “Vakars ar Ati Bētiņu”, kurā kopā ar mācītāju Edgaru Maži tika risinātas sarunas par ģimeni, bērnu un vecāku attiecībām.

Mēneša beigās, spītējot aukstumam un sniegam, kopīgi ar vecākiem sagrābām lapas skolas pagalmā. Paldies visiem, kas piedalījās talkā!
Talka