RKĢ – rakstura veidošanas izglītības jauniešiem starptautiskajā projektā

RKĢ – rakstura veidošanas izglītības jauniešiem starptautiskajā projektā

By: skola_admin

22-09-2017

Jau otro gadu RKĢ īsteno rakstura izglītības programmu un šogad skolai tika piedāvats dalīties ar savu pieredzi Erasmus + rakstura veidošanas izglītības jauniešiem projekta noslēguma konferncē. 21.septembra rītā Rīgas Domes sēžu zālē bija pulcējušies projekta dalībnieki no Zviedrijas, Lielbritānijas, Čehijas un Latvijas, lai spriestu par rakstura izglītības aspektiem. RKĢ šajā projektā ir asociētais loceklis. LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģiskā zinātniskā institūta direktors Dr.Manuels Fernanedzs pievērsa uzmanību zinātniski – pētnieciskajam skatījumam uz rakstura un emociju audzināšanu skolēnu dzīves mērķa perspektīvā, moderno valodu skolotāja no Lielbritānijas Beisingstonas Costello skolas stāstīja par pieredzi šajā skolā, ko papildināja arī Zviedrijas un Čehijas pārstāvju pieredze. Par RKĢ pieredzi stāstīja direktora Anna Jermakoviča, minot labās prakses piemērus. Pēc konferences Anna Jermakoviča secināja, ka Latvijā valsts un pašvaldības līmenī nav vienotas koncepcijas, kā rakstura izglītība būtu mācāma skolās, līdz ar to katra skola īsteno to pēc saviem ieskatiem. RKĢ programma likās interesanta un noderīga arī ārvalstu kolēģiem, kuri grib turpināt sadarboties, lai gūtu arvien labākus panākumus.