Viesi no Slovākijas

Viesi no Slovākijas

By: skola_admin

15-07-2017

No 15.-20.jūnijam Rīgas Katoļu ģimnāzijā viesojās 2 skolotāji un 10 skolēni no Prešovas Sv.Monikas ģimnāzijas. Pilsēta Prešova atrodas Slovākijā. Pagājušajā vasarā Prešovā viesojās mūsu ģimnāzijas 12.klases abolventi kopā ar klases audzinātāju Jāni Balodi. Viesiem sk.Antra Ņjuša bija noorganizējusi plašu programmu – pedagogi vadīja ekskursijas uz Jūrmalu, uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, pa Vecrīgu, braucienu ar kuģīti pa Rīgas kanālu utt. Visvairāk Slovāku draugiem patika Rīgas jūgendstila ēku apskate un Jūgendstila muzeja apmeklējums. Pēdējā vakarā bija abu ģimnāziju skolēnu sadraudzības vakars, kurā mūsu Teātra studija izrādīja fragmentus no izrādes “Alise Brīnumzemē”. Rīgas Katoļu ģimnāzijas un Prešovas Sv.Monikas ģimnāzijas draudzība turpināsies. Proti, nākamajā mācību gadā tiks uzsākta skolēnu apmaiņas programma – apmainīsies divi 8.klases un divi 10.klases skolēni.