Vizuālās mākslas konkurss “Sirds runā uz sirdi”

Vizuālās mākslas konkurss “Sirds runā uz sirdi”

By: skola_admin

14-06-2018

, ,

Latvijas simtgadē apustuliskajā vizītē ieradīsies Svētais tēvs pāvests Francisks. Pāvests īpašu vērību pievērš bērniem un jauniešiem, paužot cerību, ka tieši jaunā paaudze veidos labāku, taisnīgāku un žēlsirdīgāku pasauli. “Mūsu atvērtās rokas”, saka pāvests, “ir mūsu sirds simbols”. Tikai dāsnas sirdis spēj mainīt pasauli.

Sakarā ar šo vēsturisko notikumu Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta Katehēzes metodiskais centrs un Rīgas Katoļu ģimnāzija izsludina vizuālās mākslas konkursu bērniem un jauniešiem „Sirds runā uz sirdi”.

Konkursa mērķis ir ieinteresēt jauno paaudzi par septembrī gaidāmo vizīti, kā arī aicināt viņus iesaistīties tās gatavošanā, tāpēc arī konkursam izvēlētas trīs tēmas: Sirds runā uz sirdi; Pāvesta Franciska bērnība; „Es pasaules daļa, atbildīgs par visu” (Rainis).

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem gan individuāli, gan grupās, līdz šī gada 15. septembrim iesniedzot vai nosūtot uz Rīgas Katoļu ģimnāziju (adrese: O. Vācieša iela 6, Rīga, LV-1004) A3 formāta darbu jebkurā vizuālās mākslas tehnikā. Par katru tēmu viens dalībnieks vai dalībnieku grupa var iesniegt tikai vienu darbu.

Darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs profesionāli mākslinieki, kā arī katehēti, pedagogi un kapelāni. Vērtēšana notiks vecuma grupās: 7-10 gadi; 11-13 gadi; 14-16 gadi; 17-18 gadi. Tiks ņemta vērā darba atbilstība izvēlētajai tēmai, autora radošums, kā arī darba noskaņa un izpildījuma kvalitāte. Balvas saņems pirmo trīs vietu ieguvēji, kā arī paredzētas veicināšanas balvas. Konkursa noslēgums, laureātu apbalvošana un labāko darbu izstādes atklāšana notiks 2018. gada 28. septembrī Rīgas Katoļu ģimnāzijā.

Konkursa koordinatore ir RARZI Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle, ar kuru pa tālruni 29527064 un e-pastu: lolita_ergle@inbox.lv var sazināties neskaidrību gadījumā. Savukārt dalībnieku pieteikuma anketa, kas jāaizpilda līdz 14. septembrim, ir pieejama mājaslapā www.rarzi.lv. Sekojiet informācijai par konkursa norisi  www.rarzi.lvwww.rkgimnazija.lv, kā arī RARZI un Rīgas Katoļu ģimnāzijas sociālo tīklu kontos: http://facebook.com/RARZInstitutshttps://www.facebook.com/lpurarzi/www.rkgimnaziija.lvhttps://www.facebook.com/rkgimn/.