Ekskursija

12-09-2016

Mūsu skolā ir tradīcija – 8. septembrī, Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas dienā, skolēni un skolotāji pošas tuvākā vai tālākā ekskursijā.

Mērķis – saliedēt kolektīvu, aplūkot skaistās dabas ainavas, kā arī iepazīt mūsu tautas vēstures un kultūras mantojumu.

Šogad mēs, 6. – 11. klases skolēni un audzinātāji, kapelāns pr. M. Lācis, skolas direktores A. Jermakovičas vadībā ceturtdien pēc sv. Mises jautrā, tomēr organizētā bariņā devāmies uz Torņakalna staciju. Vilciens mūs ātri aizvizināja līdz Lielupes stacijai.

Nu bija mūsu kārta izkustināt kājas. Draudzīgi apspriezdamies, drīz vien nonācām Lielupes Zvejnieksētā.

Te aplūkojām senos zvejnieku aroda piederumus, iedzīvi, kāpelējām pa veco kuģi, kā arī izšūpojāmies. Jutāmies kā brīvi putni gaisā (laikam pārāk, jo muzeja darbiniece mūs apsauca…).

Tālāk pa mežā ierīkoto koka dēlīšu dabas taku nonācām liedagā. Īsa atpūta, un kopīgs mielasts.

Laiks pagāja ātri – jau klāt pusdienlaiks!

Sadalījāmies divās grupās. Tie, kuri nevēlējās kavēt pulciņu nodarbības, steidzās uz vilcienu, pārējie – vērot Lielupes ieteku Baltijas jūrā.

Mājupceļā apspriedām iespaidus. Diena bija izdevusies, piepildīta gan ar jaunām zinībām, gan ar draugu balsīm, gan ar septembra dāsno, rudens dienai neraksturīgo siltumu.

RKĢ 8. klases apraksts