fbpx

Ielūdzam uz konferenci „Kristīgā Izglītība Latvijā”

Ielūdzam uz konferenci „Kristīgā Izglītība Latvijā”

By: skola_admin

30-03-2016

, , ,

Šī gada 9.aprīlī Rīgas Katoļu ģimnāzija un Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūts organizē konferenci KRISTĪGĀ IZGLĪTĪBA LATVIJĀ.

Šodien Latvijā, Eiropā un pasaulē viens no aktuālajiem jautājumiem ir sabiedrības ilgtspējīga attīstība.  Un tās noteicošs faktors ir kvalitatīva izglītība. Neatliekams uzdevums ir kristīgās dimensijas integrēšana mācību procesā, kā arī kristīgās izglītības kvalitātes paaugstināšana.

 

„Konference ir nozīmīgs ieguldījums kristīgās izglītības kvalitātes un efektivitātes paaugstināšanā. Otrs konferences nozīmīgais ieguldījums ir sadarbības un sadraudzības veicināšana starp skolu un vecākiem, kā arī ar citām institūcijām, kuras ir saistītas ar bērnu harmoniskas attīstības jautājumiem. Konferences un semināru rīkošanu novērtēju kā lietderīgu pasākumu kristīgās izglītības sekmēšanā Latvijā un dažādu par bērnu izglītošanu atbildīgo institūciju sadarbības veicināšanā,” konferences aktualitāti komentēja Rīgas Katoļu ģimnāzijas direktore Anna Jermakoviča.

 

Konference notiks Svētās Terēzes draudzes mājā Rīgā, O.Vācieša ielā 6.

KONFERENCES PROGRAMMA

 

9.00 Sv.Mise Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelā.

Arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs

10.00 kafijas pauze

10.15 Konferences atklāšana

10.17 LR Vēstnieces pie Svētā Krēsla

Veronikas Ertes uzruna

10.20 LR Izglītības un Zinātnes ministra

Kārļa Šadurska uzruna

10.25 LELB Arhibīskapa Jāņa Vanaga uzruna

10.50 Inese Runce Dr. theol. (LU FSI)

“Renesanses ideju ienākšana Latvijā: izglītība un garīgums”

11.25 Žanete Narkēviča Dr. phil (RARZI)

“Kristīgais humānisms izglītībā un vienota Izglītības centra izveides perspektīvas”

 

Diskusija, vada priesteris M.Lācis

 

12.00 kafijas pauze

12:30 Radošās meistardarbnīcas.

Vada Sandra Preisa, Ilze Gulbe, Aija Zariņa

13:30 Meistardarbnīcu darbu prezentācijas, viedokļi

14:00 Noslēgums