fbpx

Ir atklāta Kultūrtelpa “Creatio”

Ir atklāta Kultūrtelpa “Creatio”

By: skola_admin

21-01-2021

, ,

RKG jauniesi projektu konkursa

Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolēni skolas vecā korpusa pagrabā, kas līdz šim stāvēja tukšs, ir izveidojuši kultūrtelpu “Creatio”.

Lai arī šķiet, ka kultūras dzīve Rīgā ir pierimusi, tomēr apstājusies tā nav. Ar Rīgas Domes atbalstu ģimnāzijas jaunieši paši saviem spēkiem ir izremontējuši telpas, lai rastu vietu radošām izpausmēm. Viena no projekta iniciatorēm Emīlija Paula Andersone stāsta: “Mūsdienās tiek veidotas daudz izstāžu zāļu un kultūrtelpu profesionāliem māksliniekiem. Taču jaunieši, kam vēl nav profesionālās izglītības kādā no mākslas jomām, tiek atstāti novārtā, – nav telpu, kur iespējams pēc pašu iniciatīvas brīvi un radoši darboties, kā arī apgrūtināta ir darbu nodošana skatītājiem. Māksla savu vērtību gūst, atspoguļojoties skatītājos, līdz ar to jauniem cilvēkiem ar potenciālu, bet bez profesionālas izglītības, zūd motivācija turpināt radīt, ja viņu darbus publicēt ir tik pat kā neiespējami.”

Atziniba Creatio

Sperot soli pretim saviem skolēniem – kultūrtelpas “Creatio” dibinātajiem, Rīgas Katoļu ģimnāzijas vadība atvēlēja pagraba telpas, kas atrodas RKĢ vecajā korpusā. Šobrīd līdzfinansējums ir iegūts, piedaloties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Baltijas Reģionālā fonda konkursā, sadarbojoties ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Projekts ir saņēmis Izglītības un Zinātnes ministrijas atzinību kā drosmīgākais projekts darbā ar jaunatni 2020. gadā. Pagājušā gada beigās RKĢ vidusskolas skolēni piedalījās UNESCO Latvija veidotajā projektā “Fake & facts”, lai iegūtu līdzekļus telpu tālakam remontam.

Pēc pandēmijas ierobežojumiem “Creatio” dibinātāji plāno pasākumus – teātra izrādes, koncertus, dzejas lasījumus, izstādes – ne tikai skolas audzēkņiem, bet arī plašākai publikai, īpaši cenšoties piesaistīt jauniešus ar līdzīgām interesēm no Pārdaugavas un citām Rīgas daļām.

Kultūrtelpas veidotāji aicinām atbalstīt jauniešu iniciatīvu ar ziedojumiem kultūrtelpai – mēs priecāsimies par katru krāsas spainīti vai cementa maisu, lai šis projekts varētu attīstīties!

Vairāk informācija pieejama: kulturtelpa.creatio@inbox.lv

Citas aktualitātes apskatāmas:

https://www.facebook.com/kulturtelpasCreatio/ (“Creatio” Facebook lapā)

https://www.instagram.com/kulturtelpa_creatio/ (“Creatio” Instagram kontā)

Konts ziedojumiem: http://rkgimnazija.lv/par-skolu/ziedojumi/ (lūdzu maksājuma mērķī norādīt “Kultūrtelpai Creatio”).

Sagatavoja Emīlija Paula Andersone, Rīgas Katoļu ģimnāzijas skolniece

 

Attēlos: RKĢ jaunieši projekta aizstāvēšanā un RKĢ skolotāja Antra Ņjuša ar IZM atzinības rakstu.

 

 

 

 

There is no upcomming event to display.

Jaunākās ziņas

Attēlu un video galerijas

Puisis_ar_Karogu DirArh
Katolu-gimnazija-1-09-2018 KulturasKanons