Izlaidums

29-06-2016

13.jūnijā Rīgas Katoļu ģimnāzijas Draudzes māja krāsojās baltos un zilos toņos, simbolizēdami zilās cerības baltajā iespēju pasaulē – tieši tā savu izlaidumu bija iecerējuši 12.klases absolventi: Olga, Monta, Marija, Lita, Laura, Signe, Pēteris, Nils un Gustavs. Ar ziediem un laba vēlējumiem zālē pulcējās vecāki, draugi, skolotāji un tad jau nāca arī paši šo svētku vaininieki. Viņi dzirdēja daudz – gan latviešu valodas skolotājas Sarmītes Paegles atziņas un atmiņas, gan mūzikas skolotājas Zanes un viņas draugu sveicienu, gan RKĢ valdes locekles un ticības mācības un angļu valodas skolotājas Lolitas Ērgles ceļavārdus, gan savas bijušās klases audzinātajas cerības, gan daudzus citus. Viņi saņēma daudz, bet noteikti atcerēsies to sajūtu – kā tas ir būt RKĢ absolventam. Īsi pirms izlaiduma viņi padalījās ar savām nākotnes iecerēm. Un, lūk, ko mēs uzzinājām:

Signe:: Ja godīgi, vēl 100% nezinu, ko darīšu nākotnē, ir virzieni, bet kā, lai izvēlas pareizo? Uz šiem jautājumiem varu atbildēt tikai es un ceru, ka drīz sapratīšu savu īsto aicinājumu. Ir vairākas vietas, kur redzu sevi nākotnē, policija/armija, aktiermeistarība vai darbošanās ar bērniem. Mans lielākais dzīves mērķis noteikti ir kļūt laimīgai, vienkārši priecāties par to, kas ir.

Gustavs:: Nu ja gandrīz gadu ir zemessargs un pēc vidusskolas beigšanas ir nolēmis iestāties “Naicionālajā Aizsardzības akadēmijā” un grasās nākotnē kļūt par virsnieku. Kaut gan šis ir salīdzinoši nesens lēmums viņš ir apņēmies uz šo mērķie doties kaut uz visām četrām.
Viena lieta ko es vēlētos teik ir citējot Čerčilu pēc Aleimanas kaujas: “Šīs nav beigas, šis pat nav beigu sākums… bet iespējams tās ir sākuma beigas”

Pēteris:: Mani plāni uz tuvāko nākotni – būt par labu vīru, varbūt pat tēvu, par studentu ar vietu kādā jaukā darba vietā, un būt laimīgam pat lietainās dienās. Iet pa ceļu, kuru apgaismos Dieva gaisma.

Laura:: Tātad, nākotnē es sevi redzu aktīvi strādājam pie tehnoloģiju un dzīves uzlabošanas nākotnes paaudzēm. Dzīvojot mierā ar sevi un citiem, neuztraucoties par niekiem. Redzu sevi veidojot pasauli, kas tiecas uz uzlabošanos, nevis pašiznīcību. Ceru, ka ar to pietiek.

Marija:: Ko es darīšu tālāk? Haha.. Jā, Dievs, labs jautājums. Man patīk negaidītie pavērsieni un pārbaudījumi, jo tad es sajūtu, ka manā dzīvē ir dzīvība, notiek process. Liela daļa mums šajā dzīve paliek noslēpums un arī es pagaidām esmu noslēpuma priekšā. Bet galvenais ir izdarīts, agrāk tas man nebija līdz galam skaidrs, bet vidusskolas gados spēcīgi esmu sapratusi savas stiprākās puses un kā zinām, izzināšana vēl turpinās. Ar 17 gadiem beigt skolu.. Man nav, kur skriet, viss jādara harmonijā ar.. Jūs zināt, ar ko. Paldies!

Nils:: Nauda. Slava. Satriecošs izskats.Vņam ir tas viss. Jau 8. Klasē pašpasludinātais RKĢ direktors Nils Levandovskis sevi pasludināja par miljonāru un kopš tā laika viņš ir gājis tikai uz augšu. 9. Klasē Nils pārsteidza pasauli ar 8 matemātikas eksāmenā – atzīme, kuru zinātnieki uzskata par augstāko, kas jelkad sasniegta šajā olimpiskajā pārbaudījumā. 10. Klasē Nils revolucionizēja izklaidi beidzot atkožot mūžseno jautājumu – “Kā spēlēt ģitāru?” Līdz tam, cilvēki nebija pārliecināti, kas ar šo fascinējošo un mistisko instrumentu ir jādara, un izmantoja to kā lielu, neparocīgu karoti. 11. Klasē Nils sasniedza garīgās dzīves augstumus mazajā seminārā. Klīst baumas, ka Nils šajā laikā bija viens no Pāvesta uzticamākajiem padomdevējiem.

Tik tiešām, Nils šajos gados ir sasniedzis izcilību. Bet tagad mums visiem uz mēles paliek jautājumi. Ko Nils paveiks nākotnē? Kā es varu kļūt par viņu? Ak, kam gan es meloju, tas nav iespējams.. Vai es varu dabūt viņa autogrāfu?
Nils ir nolēmis mūs pagodāt ar atbildēm uz šiem jautājumiem. (Lūdzu lasiet vienaldzīgi) Nez, laikam LU par kkādu ķīmiķi strādāšu. Nekādi autogrāfi!

Olga:: Ir grūti redzēt sevi nākotnē, jo ikdienas dzīve liekas tik mainīga, rosīga un notikumiem pilna. Katrs mirklis vēsta ko jaunu manā dzīvē. Ir grūti redzēt sevi, jo tas liekas tik miglaini. Es zinu faktus. Es zinu faktus par sevi, nodarbošanos un vaļaspriekiem. Tomēr ir kāds skatījums, kas man paveras tik pat skaidri kā fakti. Ir grūti pateikt par ko es kļūšu, kādi būs dzīves apstākļi. Bet ir cerība, kas atstarojas manā sirdī. Būt saskaņā ar dvēseli un ikdienas vajadzībām, jo ja tas piepildās cilvēks ir laimīgs un tieši to cilvēks vēlas piedzīvot – būt laimīgs.

Monta:: Vēlos savā dzīvē atklāt Patiesību, kas tuvina Debesīm. Lai mana dzīve būtu gaismas pieliets dārzs, kurā mājo Radītājs! Tuvākajā laikā vēlos veidot patstāvīgu dzīvi, iegūt savu pieredzi. Piedzīvot augstskolas neparasto gājumu. Gribu atklāt dzīves ceļu, pa kuru man doties un izpildīt to. Veidot savu dzīvi saskaņā ar mīlestību- nekad nezaudēt cerību un cīņās garu. Vēlos gūt zināšanas un pieredzi, bet vairāk par visu, dzīvot piepildītu dzīvi. Kā ir teikusi Māte Terēze: “Mīlestība sākas mājās”Lūk tā arī ir mana velēšanās un nākotne, kas jāīsteno!

Lita:: Varbūt nedaudz haotiski,bet ceru ka sapratisiet! Vēl tikai mirkli esam kopā visi, Saulaini un cerību pilni, Vēl nezinam, ko pasaule mums nesīs, Vēl nezinam, kas tajā sagaidīs… Vienmēr edmu plūdusi pa straumi – kā būs, tā būs. neko lielos vilcienos neplānoju un termiņus nenospraudu. Termiņus sev neuzstādu joprojām, bet pāris idejas gan man ir .. Pēc pieciem gadiem es būšu finišējusi augstskolu. Nu būšu pilnvērtīga datoriķe. Un nu jau cīnīšos par savu vietu zem saules darba tirgū. Varbūt pat būšu sastapusi sev līdzgaitnieku. Uz visu mūžu gan plāni nav skaidri. Viss uz ko ceru ir tas,ka būšu vesela un laimīga!

Augstskolas, gaidiet, pie Jums nāk labi cilvēki un atraktīvi studenti!