Mūsu skolnieces darbs „Patiess miers” rotās UNESCO kalendāru

12-01-2016

Apsveicam Rīgas Katoļu ģimnāzijas 4.klases skolnieci Luīzi Zuzannu Kalnrozi, kuras zīmējums “Patiess miers” ir izraudzīts UNESCO “Darini kalendāru”  konkursā un tiks iekļauts 2016. gada kalendārā.

2016. gada kalendārs būs jau ceturtais konkursa  “Darini kalendāru” sērijā, un šoreiz jaunieši tika aicināti pievērsties, aizdomāties un analizēt UNESCO Statūtos ietverto domu par mieru, kam jāsākas cilvēku prātos. Dalībnieki vizuāli pauda savu miera izpratni, izmantojot informācijas tehnoloģijas. Šogad konkursam pieteikts rekordliels skaits zīmējumu – vairāk nekā 350.

12 darbus izvēlējās sabiedrībā zināmi un katrs savā jomā cienīti Latvijas cilvēki – bijusī Valsts prezidete Vaira Vīķe-Freiberga, vides pētnieks Māris Olte, mūziķis Kaspars Zlidnis, pavārsMārtiņš Sirmais, TV žurnāliste Kristīne Garklāva, Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, mūziķis un producents Arstarulsmirus, rakstnieks Jānis Joņevs, gleznotāja Aija Zariņa, UNESCO LNK prezidente kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības uzņēmuma “Lielvārds” valdes priekšsēdētājs Aivars Gribusts, kā arī konkursa “Darini kalendāru” patrons Eiropas attīstības gada labās gribas vēstnieks Andris Piebalgs.

Katrs no šiem cilvēkiem papildināja izvēlētos zīmējumus arī ar savām pārdomām par mieru, un šie moto vai novēlējumi būs publicēti jaunajā – 2016. gada kalendārā.

Visus konkursa darbus var apskatīt www.darini.lv