fbpx

Palīdzēsim mūsu skolasbiedram Tomasam tikt vaļā no sāpēm!

Palīdzēsim mūsu skolasbiedram Tomasam tikt vaļā no sāpēm!

By: skola_admin

11-12-2018

tomas

12 gadus vecajam rīdziniekam Tomasam nepieciešama palīdzība muguru balstošas korsetes iegādei.
Tomasam ir 12 gadi. Viņš ir jauks un ļoti labsirdīgs zēns ar uzticības pilnu skatienu un kautru smaidu. Tomass mācās Katoļu ģimnāzijas 6. klasē un sapņo kļūt par veterināru. Tomasam ir smaga iedzimta slimība – spina bifida jeb mugurkaula plaisa ar muguras smadzeņu bojājumu. Viņam ir ļoti grūti staigāt, kustēties un darīt citas bērniem ierastas lietas.

Šobrīd Tomasam ir vajadzīga speciāla SPIO korsete ķermenim, kas balstīs muguru, mazinot sāpes un nepieļaujot turpmāku mugurkaula deformāciju. Šādas speciālas korsetes tiek izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma klīnikā Vācijā. Korsetes izgatavošana, brauciens pie ārstiem uz Vāciju un uzturēšanās izmaksā 6000 eiro.
***
Tomass ir Gitas otrais, ļoti gaidītais bērniņš. Par mazuļa drīzo ienākšanu ģimenē priecājās gan vecāki, gan 10 gadus vecākais brālis. Kad 36. grūtniecības nedēļā Gita uzzināja, ka viņas vēl nedzimušajam bērniņam ir spina bifida, viņas dzīve izmainījās uz visiem laikiem.
“Bija šoks, asaras, izmisums,” stāsta Tomasa mamma Gita. “Es nekādi nevarēju noticēt, kas tas ar mums ir noticis. Un es vēl joprojām nespēju sadzīvot ar šo diagnozi.”
Jau nākamajā dienā pēc dzimšanas mazajam Tomasam tika veikta pirmā operācija. Piecu gadu vecumā – otrā. Pavisam Tomass ir pārcietis trīs operācijas – šī gada oktobrī Tallinas Bērnu klīniskajā slimnīcā viņam tika veikta muskuļu pagarināšanas operācija.
Visus šos gadus, atliekot malā citas lietas, Gita cīnās par Tomasa veselību. Regulāri rehabilitācijas kursi, masāžas, fizioterapijas procedūras, nodarbības baseinā – tas viss palīdz Tomasam kustēties un attīstīties. Sešu gadu vecumā Tomass sāka staigāt. Tas bija īsts brīnums. Taču vēl joprojām katrs solis prasa no zēna milzīgu piepūli. Ķermenis neklausa. Tomass ir spiests valkāt speciālas ortozes, kas ir jāmaina katrus divus gadus. Tās ir ļoti dārgas, tāpēc katru reizi māmiņai nākas meklēt naudu to iegādei. Ortozes, kas tiek ražotas Latvijā, absolūti neder – tās ir smagas un funkcionāli nepiemērotas. Tāpēc Gita pasūta ortozes Igaunijā. Tāpat kā ļoti daudzi citi īpašo bērnu vecāki…
Gita ir pastāvīgi līdzās Tomasam – gan mājās, gan skolā, gan medicīnas iestādēs. Bez māmiņas palīdzības zēns nevar pārvietoties, staigāt pa gaiteņiem un kāpnēm. Viņa ir noformēta kā asistente. Kamēr Tomasam skolā ir nodarbības, Gita gaida viņu, lai palīdzētu pāriet no vienas klases telpas uz citu.
“Viss nāk ar ļoti lielu piepūli. Fizioterapeits mums jau ir kā ģimenes loceklis,” saka Gita. Līdz Tomasa piedzimšanai Gita strādāja par veikala vadītāju. Nu strādāt viņa vairs nevar. Visa Gitas dzīve ir pakārtota tikai un vienīgi Tomasam. “Es visu laiku domāju par nākotni. Kā mans puisēns dzīvos tālāk? Ar ko viņš nodarbosies, kad pabeigs skolu? Ir ļoti grūti pieņemt šo situāciju. Tāpēc, ka Tomass, diemžēl, nekad nebūts tāds kā citi,” stāsta Gita.
Gita apzināti Tomasam izvēlējās Katoļu ģimnāziju. Šeit ir mazas klases, ļoti labi skolotāji, sirsnīga atmosfēra. Ticība ļoti palīdz arī Gitai. “Kāpēc mums tiek sūtīti tik smagi pārbaudījumi, kas maina dzīvi? Es nezinu. Iespējams, lai cilvēks apstātos, padomātu, pārskatītu savu attieksmi pret cilvēkiem un dzīvi. Izmainītos,” savās domās ar mums dalās Gita. Un klusītiņām notrauc asaras.

***
Lai nedaudz novērstos no skumjajām domām, Gita pieteikusies floristu kursos un nu darina ļoti skaistas ziedu kompozīcijas. Šī nodarbe sagādā viņai patiesu prieku.
Tomasam patīk skolā. Viņš mācās kopā ar citiem bērniem un apgūst parasto mācību programmu. Ar intelektu zēnam viss ir kārtībā. Visvairāk Tomasam patīk latviešu literatūra, ar prieku viņš mācās arī krievu valodu. Ļoti mīl mūziku, dzied skolas korī. Brīnišķīgi zīmē. Vienu no dēla zīmējumiem Gita pērn aizsūtīja konkursam, kuru rīkoja banka BlueOrange. Tomass šajā konkursā uzvarēja. Viņa zīmējums tik ļoti iepatikās, ka tika iekļauts bankas Ziemassvētku apsveikuma atklātnē.
Tomass ir ļoti jauks zēns. Smaidīgs un mierīgs, ar atvērtu, zinātkāru skatienu. Viņš ļoti mīl dzīvniekus un sapņo kļūt par veterināru. Mājās kopā ar Tomasu dzīvo viņa draugi – suns Brenda, kaķis Mika un zivtiņa Olivers. Tomass mīl grāmatas un filmas par dzīvniekiem un bieži kopā ar māmiņu brauc uz zooloģisko dārzu. Viņš stundām ilgi var nekustīgi raudzīties uz mežu, vērojot putnus un kokos lēkājošās vāveres.
Pērn savā skolā Tomass ieguva gada uzcītīgākā skolnieka titulu. Lai tiktu līdzi citiem bērniem, viņam nākas ļoti censties un ieguldīt daudz spēku. Reiz Tomass pat tika ielūgts uz tikšanos ar Romas Katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču. Tikšanās notika Vecrīgā, rezidencē “Ģimenes māja”, un zēns bija ļoti priecīgs par iespēju personīgi satikt Viņa Ekselenci.
Tomasa vēlmes un sapņi ir ļoti pieticīgi. Viņš nekad neprasa sev ko īpašu. Zēns ļoti priecājas par mīļiem nieciņiem, piemēram, jaunām šokolādes Kinder olām – viņš kolekcionē tajās esošās mantiņas. “Viņš ne tik ļoti priecājas par mantiņām, cik par pārsteigumu. Interesanti taču, kas tajā olā noslēpts!” smaida mamma. Nu Tomasam jau ir izveidojusies neliela supervaroņu kolekcija.
Mēs pajautājām Tomasam, par ko viņš sapņo un kādu dāvanu gribētu palūgt Ziemassvētku vecītim. Ne mirki nedomādams, Tomass atbildēja, ka sapņo par otru suni – mazu jautru spanielu. Zēns jau ir gatavs viņu iemīlēt.
Kādam nolūkam nepieciešama palīdzība?
Tomasam ir ļoti vajadzīga īpaša veste – SPIO korsete ķermenim (stabilizing pressure input orthosis). Tā ir sarežģīta konstrukcija, kas balsta ķermeni un mugurkaulu, kā arī palīdz noturēt stāju, mazinot sāpes un spriedzi. Šādas korsetes no mīksta materiāla un ar noņemamu muguras daļu tiek izgatavotas Vācijā pēc individuāla pasūtījuma. Lai to pasūtītu, Tomasam ar māmiņu ir jādodas turp. Korsetes izgatavošana, brauciens pie ārstiem un uzturēšanās Vācijā kopā izmaksā 6000 eiro. Tādas naudas ģimenei nav. Bet korsete ir ļoti nepieciešama. Mēs varam palīdzēt Tomasam!

Lai ziedotu Tomasam, varat veikt pārskaitījumu uz kontu:
Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr 50008218201
Konts LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Mērķis: palīdzība Tomasam Jēkabsonam
No ziedotās naudas netiek ieturēta komisijas maksa, tāpēc ziedojumu Tomass saņems pilnā apmērā.

There is no upcomming event to display.

Jaunākās ziņas

Attēlu un video galerijas

Puisis_ar_Karogu DirArh
Katolu-gimnazija-1-09-2018 KulturasKanons