fbpx

Rīgas Katoļu ģimnāzija – Starptautiskās Kristīgās izglītības asociācijas biedrs

There is no upcomming event to display.

Jaunākās ziņas

Attēlu un video galerijas

Puisis_ar_Karogu DirArh
Katolu-gimnazija-1-09-2018 KulturasKanons

Rīgas Katoļu ģimnāzija – Starptautiskās Kristīgās izglītības asociācijas biedrs

By: skola_admin

02-11-2020

, ,

WhatsApp Image 2020-10-30 at 14.56.38

IECA logo

 

Šī gada 30. oktobrī notika neklātienes Starptautiskās Kristīgās izglītības asociācijas (International Association for Christian Education) konference, kurā viens no jautājumiem bija jaunu skolu iekļaušana asociācijā. Ar 18 valstu balsīm “par” Rīgas Katoļu ģimnāzija kļuva par asociācijas biedru.

Starptautiskās Kristīgās izglītības asociācija popularizē kristīgās skolas Eiropā. Tā savieno skolu praktiķus, izglītības ekspertus un kristiešu izcelsmes izglītības entuziastus, kas atvieglo pieredzes apmaiņu visos līmeņos. Šobrīd asociācija apvieno divdesmit skolas no divpadsmit Eiropas valstīm. Tā ir balstīta protestantu tradīcijās, taču jau sen ir atvērta citām konfesijām, uzņemot savā pulkā arī katoļu izglītības iestādes.

Savukārt Rīgas Katoļu ģimnāzija jau daudzus gadus praktizē ekumenismu, uzņemot skolā skolniekus no dažādām konfesijām, kā arī audzēkņus bez konkrētas reliģiskas piederības, kuru vecāki vēlas audzināt bērnus kristīgo vērtību sistēmā. Paši audzēkņi par skolu saka – vairāk nekā izglītība, jo skolā ir liela radošā brīvība ne tikai ārpusklašu izglītībā, bet arī akadēmiskajos priekšmetos – jaunieši mācās žurnālistiku, vizuālo komunikāciju, izpaužas radoši filmējot un filmējoties, teātra un šaha pulciņā (no 1. klases), mālojot un ļaujot vaļu tehniskajam radošumam konstruktoru pulciņā. Daļa stundu notiek pagalmā vai skolai blakus esošajā Arkādijas parkā. Katru nedēļu notiek Sv. Mise, kas ir īpaši sagatavota tieši bērniem un jauniešiem.

Jau vairākus gadus Rīgas Katoļu ģimnāzija ir Arenales foundation – Katoļu skolu tīkla – aktīva dalībniece. Pateicoties dalībai šajā tīklā, notiek aktīva pieredzes apmaiņa starp skolām, kā arī RKĢ var mācīties valodas, kas raksturīgas tieši katoliskajām zemēm – itāļu un spāņu. Skola veiksmīgi spēj adaptēt bērnus no šīm zemēm, un līdz šim latviski nerunājoši skolnieki veiksmīgi pabeidz skolu un noliek eksāmenus latviešu valodā.

Eiropā gandrīz trešdaļa izglītojamo mācās katoļu skolās, kas tagad ir daudzkultūru telpas, kur visu ticību un konfesiju audzēkņi iegūst daudzpusīgu akadēmisku izglītību. Šajās skolās rodas spēcīgas kopienas, kā arī vienotas kristīgās vērtības.

 

Starptautiskās Kristīgās izglītības asociācija, ka nevarēja atbidēt uz uzaicinājumu uzaicinājumu rīkot Ģenerālo asambleju Rīgā šogad un cer, ka tas būs iespējams 2021. gadā, kad šajā konferencē ir aicinātas piedalīties arī citas kristīgās skolas Latvijā.

Attēlā: Arhibīskaps V.E. Zbigņevs Stankevičs atklāj neklātienes konferenci ar lūgšanu.